Turbo Tekstil en yeni teknolojiyi kullanan tesislerinde, profesyonel kadrosuyla sektöründe öncü rol oynayan köklü ve çok büyük bir firmadır. Faaliyetini  40.000 metrekarelik alan üzerinde 24.000 metrekare kapalı alanı mevcut Ergene’deki üretim tesislerimizde gerçekleştirmektedir. İşletmemizde 236 çalışanımız bulunmaktadır. Oeko-tex 100 belgesi ile üretimi gerçekleştiren TURBO Tekstil O.C.S.  Global Organik Tekstil Standardı, (OE 100 ve OE Blended ) DİSNEY – INDITEX-H&M-GEORGE-SEDEX-MARKS  AND SPENCER markaları tarafından akredite olup dünya markalarına hizmet vermektedir. Yenilenen rotasyon makinaları ve ramları ile kapasitemizi 600 ton olarak hedeflemekteyiz . Ayrıca dijital baskı olarak yeni makine yatırımları yaptık ve oradaki kapasitemizi de arttırdık. Bu sene Süblime baskı bölümümüzü İstanbul’dan Ergene fabrika bünyesi içine taşıyarak sinerji yaratmayı hedefledik .

Giyimlik kumaşlarda yeni elyaf çeşitlerinde farklılık yaratma konularında yaklaşımlarımız;. 

  • Pamuk polyester,viskon ve viskon elyaf karışımından oluşan kumaşların her türlü terbiye işlemleri
  • Modernize edilen laboratuarlarımızda ve tesislerimizde markaların standartlarına uygun yapılmaktadır. 

Dijital Baskıda yatırımlarımız ;

Rotasyon baskı şablon, maliyeti ve zaman açısından; dijital baskıya göre hem zahmetli hemde maliyetli bir üretim.. Dijital baskı bir dönem sonra rotasyon baskı kapasitesinin büyük bölümünü karşılayacak diye düşünüyoruz . Bu sebeple dijital baskı konusunda bölgede öncü ve lider olduğumuzu düşünüyoruz. Dijital baskı makine teknolojisini yakından takip ediyor ve  yatırımlarımıza hız, kalite maliyet üçgeninde devam ediyoruz. 

Çevre –İnsan politikalarımız ;

Biz firma olarak Çevre ve personel  ile ilgili politiaklarımızı , zorunluluklar nedeni ile değil Firma kültürü olarak yıllardır saygılı ve uygulanabilir bir şekilde yürütüyoruz..  Çevre Mühendislerimiz çevre yönetmeliklerini  takip etmekte ve bizlere bu konuda neler yapmamız gerektiğinin bilgisini ve eğitimini vermekteler.. İş güvenliği kapsamında tam zamanlı İ.S.G. uzmanı ile oryantasyon eğitimleri ve diğer konular ele alınmaktadır..Biz bu konuların uzmanları tarafından yapılması gerektiğini düşünüyoruz.  Bu konuda firmamız çok olumlu geri dönüşler almaktadır. Çalışan memnuniyeti ve markaların olumlu geri dönüşleri doğru yolda olduğumuzu göstermiştir. 

Enerji maliyetlerini azaltmak hedefi:

Enerji maliyeti dünyanın sorunu maalesef.. Yeni makine alımlarımızı enerji kullanım miktarlarını göz önünde bulundurarak yapıyoruz. 

Her türlü tüketimi enerji kaybı olarak değerlendirip bu konuda enerji ölçüm firmalarından rapor hazırlamalarını istedik .çıkan sonuçlara göre makine-teçhizat yatırımlarımızı planladık ve zaman içinde bunları hayata geçirmeye başladık .Enerji maliyet hedefleri koyduk , başlangıçta hedef olarak uzak olan rakkamlara ulaştığımızı gördük . 

Ekolojik ve maliyet baskısı nedeni ile orta ve uzun vadeli hedeflerimiz ;

Yönetim kurulu başkanımız Turgay Çolakoğlu ERGENE 1 O.S.B.  de yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır. Ortak  Arıtma tesisinin 2018 yılında faaliyete geçeceğini ümit ediyoruz.Bu firmamızı çevre mevzuatı açısından rahatlatacaktır. Kullanılan boya ve kimyasallarımız markaların uygun gördüğü ekolojik olarak doğaya zarar vermeyen bugünkü şartlarda ve bugünkü arıtma koşullarında çevre mevzuatına uygun seçilmektedir. 

Maliyet baskısı her zaman  firmaların sorunu olmuştur. (Hedefimiz üretimimizi arttırarak birim maliyetimizi düşürmek) en bilinen maliyet düşürme politikası ; fakat biz  baskı konusunda fark yaratmak istiyoruz geniş desen kreasyonumuz  ve desen ekibimiz ile müşterilerimize katkı sağladığımızı düşünüyoruz.   

Tekstilde markalaşma konusunda hedeflerimiz;

Firma markalara çalışabilmeyi başarmış ise o markanın bir parçası olmuştur diye düşünüyoruz. Bu konuda arge bölümümüzü teknik olarak destekleyerek çağı ve markaların gereksinimlerini karşılamaya çalışıyoruz.  Mesleki olarak yetişmiş çalışan eksiğinden bahsedilir biz bu konuyu kendi içimizde konunun uzmanları tarafından verilen eğitimler ile kısmen çözdük. Tekstilde her konu farklı yorumlanabilir biz her konunun ve sorunun uzmanı tarafından ele alınmasını öngörüyoruz. Bir kişinin her şeyi bilmesi dönemlerini geride bıraktık .